bezpieczenstwo.jpg

Prawo do kopiowania oprogramowania

Polityka firmy w zakresie użytkowanego oprogramowania

Wiele można pisać o regulacjach jakie powinny się znaleźć w wewnętrznych aktach prawnych firmy dotyczących zasad wykorzystywania oprogramowania służbowego. Postanowiłem jedynie wyszczególnić najważniesze z wytycznych w tym zakresie, które powinny znaleźć się w stosownych regulacjach wewnętrznych określających zasady i obowiązki w obszarze stosowanych rozwiązań informatycznych.

Spośród wielu zasad w zakresie ochrony oprogramowania użytkowanego w firmie, można zaliczyć poniższe wytyczne:

  • Każdy użytkownik jest zobowiązany przestrzegać praw w zakresie wykorzystywania kopii licencjonowanego oprogramowania.

  • Każdy użytkownik jest odpowiedzialny za oprogramowanie zainstalowane na jego stanowisku pracy.
  • Kopiowanie prawnie zastrzeżonego oprogramowania lub oprogramowania opracowanego dla Spółki dla jakichkolwiek celów, nie posiadających autoryzacji, jest zabronione.

  • Administrator Systemu, gdy zachodzi potrzeba korzystania z oprogramowania w dodatkowych systemach, podejmuje działania w celu uzyskania rozszerzenia licencji lub zakupuje dodatkowe kopie.

  • Administrator Systemu prowadzi rejestr oprogramowania wraz z numerami licencji i regularnie dokonuje specyfikacji wykorzystanego oprogramowania na poszczególnych stacjach i serwerach systemu informatycznego.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości materiałów zawartych na tej stronie w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zabronione.

Kontakt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem