bezpieczenstwo.jpg

Legalna inwigilacja dostępna dla wszystkich!

Zainstalowałeś darmową nawigację w swoim telefonie - pewnie już ktoś czyta Twoje dane...

Nie jest tajemnicą, że inwigilacja jest nieuchronną towarzyszką technologii. Okazuje się, że nie tylko służby specjalne mają swój w tym udział. Budowane ostatnio przez firmy informatyczne aplikacje mobilne, szczególnie te darmowe, w dość jasny i klarowny sposób w warunkach użytkowania pokazują, że instalując daną aplikację wyrażamy zgodę na dostęp do naszych kontaktów, kalendarza, a także połączeń telefonicznych.

Już nie tylko producenci sprzętu i najwięksi w branży IT mogą pobierać dane z naszych urządzeń, ale każda firma wytwarzająca mobilne oprogramowanie może działać na rzecz innych korporacji, dla których dane z telefonów setek tysięcy osób są cennym źródłem wiedzy kształtującym ich biznes.

Po prostu trzeba uważać, a przynajmniej spojrzeć na warunki licencji instalowanej aplikacji mobilnej, bo być może w całkiem legalny sposób ktoś nas podgląda i pobiera nasze dane.

Kontakt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem