Jak Kościół, jako wieczna organizacja przekracza czas i kultury

W świecie, gdzie trendy przychodzą i odchodzą z prędkością światła, istnieje "firma", która nie tylko przetrwała próbę czasu, ale także rozkwitła na skalę globalną, chyba raczej nie płacąc podatków - co budzi mój nieukrywany podziw. Mowa oczywiście o Kościele – instytucji, która funkcjonuje na naszej planecie od ponad dwóch tysięcy lat, mając oddziały w niemal każdym zakątku świata. To może brzmieć jak opis potężnego konglomeratu, lecz w rzeczywistości mówimy o czymś znacznie więcej niż tylko o biznesie.

Co jest największą tajemnicą wszechświata...

Można spotkać się z wieloma modelami oraz z coraz to nowszymi teoriami opisującymi wszechświat. Trudno jednak znaleźć w nich wymownie przedstawioną hipotezę zgodną z rozumowaniem człowieka polegającym na tym, że wszystko ma swój początek i koniec.

Wszechświat określa się jako czasoprzestrzeń wraz z zawartą w niej materią i energią, gdzie widocznymi skupiskami, nierównomiernie rozmieszczonej w przestrzeni materii, są galaktyki, jako zbiory miliardów gwiazd, gazu i pyłu utrzymywane przez grawitację.

logo.png
Utwory z tej strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe, pewne prawa zastrzeżone na rzecz autora i machnacz.eu. Zezwala się na dowolne wykorzystywanie treści publikacji pod warunkiem wskazania autora i podania informacji o licencji.
© 2012-2024 machnacz.eu. Powerd by ITbrain.

Kontakt

info@machnacz.eu

Search