Czy osoby, które mają faktyczny wpływ na życie gospodarcze naszego kraju nie powinny być non stop inwigilowane przez służby?

Wiele już napisano i pewnie jeszcze więcej zostanie napisane na temat Afery KNF, jednak zastanawiające jest jakie jeszcze sprawy Pan Marek C. załatwił dla znajomych w swoim gabinecie i na czyje polecenie, skoro miał system antypodsłuchowy. Nawiasem mówiąc, to gratuluje doradcom od podsłuchów skuteczności tego rozwiązania, którzy pewnie zapewniali szefa KNF, że jego gabinet jest bezpieczny, a nawet nie wspomnieli mu w jakich przypadkach taki system nie spełnia swojej roli. Poza tym jest jasne, że nie korzysta się w takich wypadkach wyłącznie z zagłuszaczy, ale też nawet prostych wykrywaczy systemów podsłuchowych i nagrywających. Jednym słowem trudno zrozumieć dlaczego jakaś firma instaluje w sposób niekompleksowy takie rozwiązanie - chyba, że było to celowe, aby właśnie przeprowadzić taką akcję jaka miała miejsce w gabinecie szefa KNF z Panem Leszkiem C.

Jak zakomunikował NFZ, chyba największy w Polsce gracz naszym zdrowiem i życiem, to już od dziś działa, przynajmniej powinna, Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców - EWUŚ.

Szkoda tylko, że doprowadzenie do automatycznej weryfikacji pacjentów trwało to tak długo, ale miejmy nadzieję, że EWUŚ wyeliminuje na dobre konieczność posiadania aktualnego zaświadczenia RMUA przez wszystkich udających się do ośrodków opieki zdrowotnej. Poza tym miejmy nadzieję, że w praktyce wdrożenie EWUŚ również przyczyni się do gromadzenia i przetwarzania mniejszej liczby dokumentów, ale może także docelowo do mniejszego zapotrzebowania na urzędników.

logo.png
Utwory z tej strony są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe, pewne prawa zastrzeżone na rzecz autora i machnacz.eu. Zezwala się na dowolne wykorzystywanie treści publikacji pod warunkiem wskazania autora i podania informacji o licencji.
© 2012-2024 machnacz.eu. Powerd by ITbrain.

Kontakt

info@machnacz.eu

Search